Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

AŽD Praha oceněna za kvalitu a technologickou vyspělost svých technologií

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Výrobce a dodavatel zabezpečovací techniky pro kolejovou dopravu, společnost AŽD Praha, získal ocenění Česká dopravní stavba & technologie roku 2010.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Generální ředitel společnosti AŽD Praha Ing. Chrdle (druhý zprava) při předávání ocenění. | foto: AŽD Praha

AŽD Praha získala ocenění v kategorii Dopravní technologie, systémy řízení a organizace dopravy za Racionalizaci trati Jaroměř-Stará Paka-Železný Brod. Odborná porota ocenila zvýšení bezpečnosti železničního provozu a snížení provozních nákladů výstavbou moderního zabezpečovacího zařízení a jeho dálkového ovládání.

AŽD Praha: Společnost, která zvyšuje bezpečnost na železnicích

Cílem soutěže vypisované tradičně Ministerstvem dopravy ČR a Státním fondem dopravní infrastruktury, je profesionální prezentace oborů české dopravní stavitelství a inženýrské profese nejen laické i odborné veřejnosti, ale také české a evropské politické reprezentaci.

Do soutěže mohly být přihlášeny dopravní stavby, úseky dopravních staveb, samostatné stavební objekty a technologie, které byly uvedeny do provozu v období od 1. 1. 2010 do 31. 12. 2010.

ovládací pracoviště

Jaroměř – Stará Paka – Železný Brod je traťový úsek o délce 38,838, ve kterém se nacházejí tři dopravny a tři železniční zastávky, které jsou zapojeny do regionálního dispečerského pracoviště ve stanici Železný Brod. Dopravu zde řídí jeden dopravní zaměstnanec, který obsluhuje 25 výhybkových jednotek.

Součástí stavby byly stanice Košťálov, Semily a Železný Brod, které byly vybaveny staničním zařízením ESA 11 s EIP panely. Traťové úseky mezi těmito stanicemi byly vybaveny traťovým integrovaným zařízením a krajní úseky automatickým hradlem. Na celé trati byly zřízeny počítače náprav Frauscher pro indikaci volnosti trati.

zabezpečení přejezdu

V rámci stavby bylo společností AŽD Praha zabezpečeno osm přejezdů novým světelným přejezdovým zařízením (na tratích byly vybudovány elektronické přejezdy a v obvodu stanice přejezdy typu AC), pět přejezdů vybudovaných v předstihu bylo navázáno do nového traťového zabezpečovacího zařízení, dva přejezdy byly vybaveny mechanickými závorami uzamykatelnými na místě, dva přejezdy byly zrušeny, na jednom byl zřízen pěší přechod s meandry a jeden byl vybudován jako uzamykatelný přejezd s pěšími meandry.

Technologie od AŽD Praha uspoří provozní náklady

Pro zajištění spolehlivé funkčnosti dálkového řízení byl společností AŽD Praha zřízen elektrický ohřev na 12 výhybkách, kamerové systémy, nové rozhlasové a informační systémy, požární a bezpečnostní signalizace. Stanice Košťálov a Semily jsou v současnosti bez obsluhy dopravním zaměstnancem. Díky provedeným investicím došlo k úspoře 45 obsluhujících pracovníků a provozních nákladů za postradatelnou infrastrukturu.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Velké a tradiční energetické společnosti se vymezují vůči nepoctivým hráčům
Tradiční energetické společnosti se vymezují vůči nepoctivým hráčům

Energetické společnosti musejí být dnes mnohem aktivnější, protože zákazník je stále náročnější. Řada hráčů na trhu si ale plete obchodní aktivity s...  celý článek

Westray Barcelona - nejnovější trendy v nábytkářství -  dekory dřeva...
Novinky od Oresi: Moderní kuchyně pro život a radost z vaření

Současné kuchyně se stále vyvíjejí, aby nám přinášely víc komfortu a radosti. Oresi je největší prodejce kuchyní na českém trhu a své portfolio pravidelně...  celý článek

SEO má smysl pouze dlouhodobě.
SEO má smysl pouze dlouhodobě

Mnoho lidí se domnívá, že SEO funguje jako nějaké tlačítko – stačí jej zapnout a je hotovo. To je však mylný dojem. Má-li být optimalizace pro vyhledávače...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.