Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Automatizace v IT je klíč ke zvýšení efektivity

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Co vše lze v IT automatizovat? V dobách průmyslové revoluce a následného průmyslového rozvoje došlo ve výrobních procesech k náhradě manuální lidské činnosti automatizovanou činností mechanických strojů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Automatizace v IT jako klíč ke zvýšení efektivity. | foto: Unicorn Systems

S prudkým rozvojem ICT v posledních dekádách přichází analogicky jako aktuální téma automatizace manuálních činností IT administrátorů a release manažerů. A co že jsou hlavní témata automatizace v IT?

Automatizace obecně je disciplína, která má za úkol pomoci člověku zvýšit efektivitu a bezpečnost výrobního procesu. Před učiněním rozhodnutí automatizovat je však třeba mít na paměti několik základních předpokladů toho, aby automatizace mohla proběhnout úspěšně:

  • Dobrá obecná znalost problematiky
  • Přesný popis procesu
  • Opakovatelnost procesu

Mezi nejvýznamnější oblasti pro automatizaci v ICT patří automatizace aplikační a automatizace systémová. Pod aplikační automatizací si můžeme představit automatizaci sestavování balíčků kódu na zařízení samotného programátora přes automatizované verzování v rámci společné repozitoře až po distribuci aktuálních komponent dané aplikace na jednotlivá prostředí. Pod systémovou zase disciplíny, od automatické přípravy fyzických nebo virtualizovaných prostředí, licence a patch management serverů až po konkrétní správu koncových stanic na stole každého zaměstnance firmy.

Co nám automatizace přináší?

Hlavním důsledkem automatizace procesů v IT je:

  • Zvýšení efektivity práce klíčových zaměstnanců
  • Vyšší kvalita ICT služeb
  • Zkrácení času mezi požadavkem a jeho realizací

To vše vede k úsporám nákladů v IT, ke zvýšení komfortu koncových uživatelů a k možné alokaci klíčových IT zaměstnanců na důležité úkoly.

Jak na automatizaci?

Automatizace v IT je klíč ke zvýšení efektivity

Automatizace v IT je klíč ke zvýšení efektivity

Jak již bylo řečeno v úvodu tohoto článku – základem pro automatizaci jsou jasně definované a standardizované procesy, které se v rámci opakování, případně znovupoužití pouze drobně upravují podle konkrétní situace. Je logické, že automatizace nejasného a nestandardního procesu povede ke vzniku chyb. Výsledkem pak bude, že si daný proces budou uživatelé raději zabezpečovat manuálně sami.

Co dál, pokud máme standardizované a jasně definované procesy? Nasadíme vhodný automatizační nástroj, a IT celé firmy se tím „zautomatizuje“? To bohužel nestačí. Studie i praxe z celého světa jasně ukazují, že nejsložitějším úkolem je přesvědčit spolupracovníky ve firmě. A jak na to? Rádi se s Vámi podělíme o své zkušenosti v této oblasti!

Co tedy můžeme nabídnout v rámci automatizace?

  • Nezávazný workshop na téma automatizace IT ve Vaší společnosti, vedený našimi předními architekty
  • Proof of Concept vybrané technologie pro automatizaci v prostředí Vaší firmy
  • Konzultace na téma automatizace

Neváhejte nás kontaktovat na www.unicornsystems.eu nebo přímo na e-mailové adrese marian.bartl@unicornsystems.eu.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Festival Laxman: poznejte tu pravou radost ze života.
Festival Laxman: poznejte tu pravou radost ze života

Láká vás si pořídit psychowalkman? Právě máte jedinečnou příležitost si naplno užívat život. Probíhající festival ,,Laxman“ nabízí jedinečnou slevu 3000 Kč na...  celý článek

Vyvíjejte technologie pro celý svět. Siemens dává příležitost.
Vyvíjejte technologie pro celý svět. Siemens dává příležitost

Český Siemens je jednou z největších technologických firem u nás a nyní rozšiřuje své vývojové a konstrukční centrum. To vyvíjí softwarová řešení a hardware...  celý článek

Huawei P9 Lite 2017: nadstandard střední třídy.
Huawei P9 Lite 2017: nadstandard střední třídy

Smartphony v poslední době prošly takovým vývojem, že i modely střední třídy mohou nabídnout mnohem více, než tomu bylo v minulosti. Huawei P9 Lite 2017...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.