Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Aukční den na Žofíně nabídne k dražbě přes 450 uměleckých děl

Komerční sdělení   7:05aktualizováno  7:05
Již tradiční jarní Aukční den se uskuteční v neděli 24. května 2015 od 13:00 hod. na pražském Žofíně. Galerie Kodl a Aukční síň Vltavín zde nabídnou sběratelům přes 450 uměleckých děl s celkovou vyvolávací cenou téměř 80 milionů korun.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bohumil Kubišta: Žena s kočárkem | foto: Galerie Kodl

Na top nejvýše vydražené české obrazy letošního roku může zaútočit naprosto unikátní, sugestivní, vysoce sofistikovaná a mnohokrát vystavovaná reprodukovaná práce Bohumila Kubišty Žena s kočárkem, která se může postarat o největší překvapení aukce. Toto dílo uzavírá autorovy expresionistické záměry a působení ve skupině Osma. Vyvolávací cena začíná na 9 milionech korun.

Dále se v aukci můžete těšit na zcela raritní, ojediněle se vyskytující Fillovo rané dílo Kytarista, které reprezentuje počátky světového analytického kubismu. Mimořádnými artefakty a reprezentanty vrcholného českého surrealismu je obraz malířky Toyen Larva II za 4,5 milionů korun nebo pastorálně surrealistická kompozice od výrazného solitéra Františka Janouška, který začíná na 1,7 milionu korun.

Emil Filla: Kytarista

Emil Filla: Kytarista

Toyen (Marie Čermínová): Larva II

Toyen (Marie Čermínová): Larva II

František Janoušek: Kráva II

František Janoušek: Kráva II

Aukční den nabídne také díla z české moderny

Českou modernu zastupuje trojice kvalitních Špálových olejomaleb, excelentní malba Zajíček od Josefa Čapka, dvojice zátiší částečně doceňovaného autora Jiřího Karse nebo poetistické dílo z 2. poloviny 20. let Spící dívka od Františka Muziky.

Jakub Schikaneder: Pod vyšehradskou skálou

Jakub Schikaneder: Pod vyšehradskou skálou

České devatenácté století zastupuje excelentní znovuobjevená pražská veduta s pohledem na Vltavu a vyšehradskou skálu v pozadí od Jakuba Schikanedera s vyvolávací cenou 1,7 milionu korun. V aukci můžete také získat trojici Brožíkových obrazů, mezi kterými je zcela mimořádná momentka dovezená z Ameriky - U studně, která je poprvé představena v České republice, dále Stojící šlechtic v červeném šatě a Portrét dámy, který se řadí k vrcholům tehdejší figurální malby.

Aukční den nabídne také unikátní práci Joži Úprky, který dokumentárně zachycuje slavnou Jízdu králů ve Vlčnově. Opominout nemůžeme ani dílo Augusta Bedřicha Piepenhagena Kluziště, naprosto galerijní ukázku českého romantismu, která bude začínat na 1 milionu korun, nebo velkoformátovou krajinomalbu z nejlepšího francouzského období Antonína Chittussiho.

Václav Špála: Červené a růžové pivoňky v tečkovaném džbánku

Václav Špála: Červené a růžové pivoňky v tečkovaném džbánku

Georges (Jiří) Kars: Zátiší s konvicí

Georges (Jiří) Kars: Zátiší s konvicí

František Muzika: Spící dívka

František Muzika: Spící dívka

Václav Brožík: U studně

Václav Brožík: U studně

August Bedřich Piepenhagen: Kluzistě

August Bedřich Piepenhagen: Kluzistě

Antonín Chittussi: Při západu

Antonín Chittussi: Při západu

Dřevoryty od Josefa Váchala a poválečná tvorba

Nejen sběratele a investory, ale také širší veřejnost jistě zaujme Ďáblova zahrádka aneb Přírodopis strašidel, jeden z nejrozsáhlejších knižních projektů Josefa Váchala v prvním vydání, který obsahuje 67 barevných a 147 monochromních dřevorytů. Tento mistrný artefakt vytvořený po vzoru barokních démonologií je znamenitou ukázkou Váchalovy komplexní práce a zcela jistě také samostatným uměleckým objektem s ryzím puncem jedinečnosti.

Poválečné umění zastupuje spirituální mnohoobsažný galerijní Obraz, stěžejní dílo Roberta Piesena s vyvolávací cenou 750 000 korun, velkoformátové dílo Theodora Rotrekla Quo Vadis, dva vynikající obrazy od Václava Boštíka, stěžejní práce Bedřicha Dlouhého Variace Caravaggia a velkoformátové slavné dílo Údolí z roku 1968 od Jiřího Balcara.

Robert Piesen: Obraz

Robert Piesen: Obraz

Václav Boštík: Bez názvu

Václav Boštík: Bez názvu

Více informací o Aukčním dni najdete na internetových stránkách Galerie Kodl www.galeriekodl.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Startup Enehano slaví rok: Díky nim radí umělá inteligence i v ČR.
Startup Enehano slaví rok: Díky nim radí umělá inteligence i v ČR

Startup Enehano Solutions slaví první narozeniny. Za úvodních 12 měsíců stihl více než některé firmy za dlouhé roky. Firma získala ocenění IBM Partner roku...  celý článek

Móda v Brně slaví padesátku, přijedou i známí návrháři.
Móda v Brně slaví padesátku, přijedou i známí návrháři

Co se bude nosit příští jaro a léto? Odpověď najdete na veletrzích STYL a KABO, které se v Brně konají dvakrát do roka už 25 let. Na jubilejní 50. ročník se...  celý článek

Ferratum Barometer: Za co budou Češi letošní léto nejvíce utrácet?
Ferratum Barometer: Za co budou Češi letošní léto nejvíce utrácet?

Již čtvrtým rokem proběhl mezinárodní letní dotazník Ferratum Barometer srovnávající výdajové návyky 16 zemí Evropy a Commonwealthu. Ten je pravidelně prováděn...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.