Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Artlantis 3 - jednička počítačové vizualizace staveb

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00
Programy počítačové vizualizace staveb z rodiny Artlantis (Artlantis R a Artlantis Studio) jsou určeny pro vizualizace vysoké kvality a vysokého rozlišení. Zpracování vizualizací pomocí Artlantis 3 lze provést velmi jednoduše a v reálném čase.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Autor Marc Ifrah & Thierry Tutin | foto: ahr

Představení programů počítačové vizualizace staveb

Atlantis 3, nejnovější verze aplikací, akcelerovala zájem o tyto programy:

Stávající vlastnosti a funkce, jako jsou výpočet radiozity i v okně náhledu, práce se stafážními 3D parametrickými objekty s možností jejich animace, referenční soubor umožňující aktualizaci modelu aniž by se ztratily informace o materiálech, texturách a světlech, funkce "parametrická obloha" a atmosférické a optické efekty, zákres do fotografie, kolmé pohledy s možností nastavení měřítka, technologie "pohlednice" umožňující vytvářet alba projektů z jednoduchých JPEG obrázků, které v sobě nesou kompletní informace o použitých materiálech a integrovaný post procesor sloužící pro vyladění a úpravu finální vizualizace bez použití aplikací jako je Adobe Photoshop, byly vylepšeny o přesnější výpočet radiozity, nový způsob práce s objekty podle vrstev, lepší ovládání médií a zjednodušení nastavování světel. Unikátem jsou animovaná vodní hladina a oblaka v Artlantis Studio.

Autor modelu Model DAZ 3D
Autor modelu Model DAZ 3D

Novinky programu Atlantis 3

Bohatost galerie s médii (shadery, objekty, billboardy) reflektuje fakt, že pro zpracování profesionální počítačové vizualizace staveb jsou "stafážní" materiály zásadní. Aktuálně je k dispozici 31 CD obsahujících objekty od parametricky nastavitelných rostlin po animované postavy lidí. Atlantis 3 přinesla možnost nastavení průhlednosti billboardů a 3D rostlin, funkci pro oddělení objektů od původního 3D modelu a editovatelné uchopovací body.

Artlantis 3 má novou strukturu vrstev (hladin). Funkce "výchozí vrstva” umožňuje nastavit cílovou vrstvu pro každý typ média. Jakmile je do scény přiřazen nový billboard nebo objekt, přiřadí se do konkrétní vrstvy automaticky. Pro zvýšení jednoduchosti ovládání a produktivity práce s Artlantis 3 zvláště na velkých projektech, lze skrýt vrstvy v okně náhledu (např. 3D rostliny). Tato funkce rovněž umožňuje vytvořit různé varianty počítačové vizualizace jednoho projektu.

Artlantis 3 dále nabízí 9 rozdílných typů osvětlení. Světla jsou popsána fotometrickými parametry, které lze uživatelsky nastavovat. Jedná se o intenzitu, barvu, úhel, měkkost stínu ...

Autor Nadia Lory
Autor Nadia Lory

Zcela nový je i renderovací engine, vyvinutý speciálně pro architekturu. Je rychlejší a přesnější než kdykoli předtím. Žádný jiný dostupný program počítačové vizualizace staveb nenabízí srovnatelnou kombinaci rychlosti a kvality výpočtu radiozity.

Vývojáři firmy Abvent se speciálně zaměřili na realističtější zobrazení v náhledovém okně a finálního renderu. Předdefinované nastavení scény "interiér" a "exteriér" zjednodušuje práci začátečníkům, zatímco pokročilí uživatelé ocení nastavení "expert”, které umožňuji uložit jejich vlastní nastavení radiozity.

Doplnění komunikačních můstků pro formáty DWF, OBJ a FBX a aktualizované filtry pro DXF, DWG a 3DS dělají z Artlantis 3 ideální nástroj vizualizace staveb pro uživatele většiny stavebních CAD programů jako jsou AutoCAD Architecture, Revit Architecture, 3ds Max, VIZ, Maya, ArchiCAD, VectorWorks, SketchUp, Rhino, CINEMA 4D, LightWave, modo, Softimage a další.

 Více informací najdete na www.artlantis.com.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Huawei P9 Lite 2017: nadstandard střední třídy.
Huawei P9 Lite 2017: nadstandard střední třídy

Smartphony v poslední době prošly takovým vývojem, že i modely střední třídy mohou nabídnout mnohem více, než tomu bylo v minulosti. Huawei P9 Lite 2017...  celý článek

Barevná revoluce: technologie budoucnosti skrytá v televizorech Samsung QLED.
Barevná revoluce: technologie budoucnosti skrytá v televizorech Samsung QLED

Samsung svou novou řadou televizorů představuje zcela novou kategorii QLED. Tyto televizory přináší špičkový design, prémiový divácký zážitek a ten nejlepší...  celý článek

Kde mám ty klíče? Revoluci v hledání věcí představuje Beenode.
Bojíte se krádeže auta? Pomůže vám bezplatná aplikace Beenode

Podle policejních statistik bylo jen za rok 2015 odcizeno 6292 aut. Spousta z nich obratem nenávratně zmizí v zahraničí nebo je rozebráno na součástky. Staňte...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.