Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

ArcelorMittal Ostrava startuje nejnákladnější modernizaci a ekologizaci v historii

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Další ekologické investice v celkové hodnotě 4,1 miliardy korun přispějí k odprášení hutního provozu ArcelorMittal Ostrava a k ekologizaci její elektrárny.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Huť ArcelorMittal Ostrava již nyní splňuje nejpřísnější emisní limity dané Evropskou unií platné od roku 2016. | foto: ArcelorMittal Ostrava a.s.

Instalace nejmodernější odprašovací technologie na světě, která dokáže s maximální účinností zachytit i ty nejmenší prachové částice, podstatně sníží negativní dopad hutní výroby na životní prostředí.

Díky tomu, že huť ArcelorMittal Ostrava už dávno splňuje nejpřísnější limity dané Evropskou unií platné až od roku 2016, získala na část ekologických investic dotace z evropských fondů. To jí umožnilo již nyní zahájit sedm nadstandartních investic do odprášení hutního provozu a dvě do ekologizace své energetiky.

„Od roku 2003 jsme do projektů na ochranu životního prostředí vložili z vlastních zdrojů přes 4 miliardy korun a snížili tak emise huti o dvě třetiny. Právě proto, že dobrovolně ekologizujeme víc, než musíme, jsme dosáhli na evropské dotace,“ vysvětluje Tapas Rajderkar, generální ředitel ArcelorMittal Ostrava.

Generální ředitel Tapas Rajderkar a viceprezident finské firmy Valmet, která...

Generální ředitel Tapas Rajderkar a viceprezident finské firmy Valmet, která dodá ostravské huti nový fluidní kotel za 1,5 miliardy korun.

Odprášení zajistí nejmodernější technologie na světě – tkaninové filtry. Technologie funguje na principu odsávání spalin přes tisíce tkaninových hadic, které zachytí prachové částice všech velikostí. Hadice se pravidelně čistí proudem vzduchu a vyfouknutý prach se dopravuje do zásobníku. Komínem pak odchází kouř zbavený prachových nečistot.

ArcelorMittal Ostrava zdokonalí odprášení vysokých pecí.

ArcelorMittal Ostrava zdokonalí odprášení vysokých pecí.

Všechny investice se již staví, spustí se do konce roku 2015. Zakrytování a odprášení se dočkají výklopníky a chladicí pásy v jižní i severní části aglomerace a zároveň se na obou vysokých pecích zdokonalí odsávání licích polí. To umožní snížit fugitivní emise téměř o 280 tun ročně. Tkaninové filtry se budou instalovat především na zbývající dva spékací pásy v jižní části aglomerace, což zde sníží emise prachu o téměř 100 tun ročně.

„Tkaninové filtry představují vrchol v oblasti odprašovacích technologií. Nic lepšího v současné době neexistuje a realizací těchto investic se ArcelorMittal Ostrava zařadí mezi nejčistější hutě na světě,“ dodává Petr Baranek, ředitel pro životní prostředí ArcelorMittal Ostrava.

video

Podívejte se do huti, jak to tam právě teď s investicemi vypadá

Elektrárnu ArcelorMittal v Ostravě, která zajišťuje energii pro provoz celé hutě, čeká celková modernizace a ekologizace kotelny. Čtyři stávající uhelné kotle budou nahrazeny jedním novým fluidním kotlem, který významně sníží emise oxidů siřičitého, oxidů dusíku i prachu. Obří kotel začne zásobovat huť energií nejpozději od roku 2016. Na energetice se právě dokončila i půlmiliardová investice do odsíření čtyř kotlů a v příštím roce se dokončí tzv. denitrifikace – miliardová investice, která sníží emise oxidů dusíku ze tří kotlů o více než polovinu.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Asistenční služby jsou nezbytností. Hlavní roli hraje jejich kvalita.
Asistenční služby jsou nezbytností. Hlavní roli hraje jejich kvalita

Cestování Čechů se v posledních letech mění. Požadavek na bezpečnost v zahraničí vyvíjí tlak na cestovní kanceláře i pojišťovny. Cestovní pojištění napříč...  celý článek

TATRA představila limitovanou edici vozů TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT....
TATRA představila limitovanou edici vozů TATRA PHOENIX Euro6 PRÄSIDENT

Rok 2017 je pro společnost TATRA TRUCKS výjimečný. Připomíná si 120 let od výroby prvního automobilu se spalovacím motorem v Kopřivnici.   celý článek

University of New York in Prague pořádala první model OSN.
University of New York in Prague pořádala první model OSN

Na počátku letošního dubna proběhl v University of New York in Prague (UNYP) historicky první model Organizace spojených národů pro středoškolské studenty,...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.